Kā notiek matu transplantācijas operācija klīnikā Rubenhair?

Ir daudz dažādu matu atjaunošanas procedūru veidu, tostarp matu aizbāžņi, transplantātu implanti un nelabvēlīga atloka vai brīvas formas atloka procedūra. Pacienti ar matu izkrišanu bieži izmēģina šīs metodes pēc citas profilaktiskas ārstēšanas, piemēram, lokālas, bezrecepšu un recepšu zāles, vitamīnus, matu pieaudzēšanu, galvas ādas pigmentācijas vai matu atjaunošanas ar lāzeru. Efektīva procedūra daudziem cilvēkiem būs FUE matu transplantācija.

Matu transplantācijas procedūras ietver matu folikulu izņemšanu mazās vienībās un ievietošanu vēlamajās zonās. Tas ir daudz labāks variants mākslīgo matu procedūrām, jo ​​bieži vien mati turpinās augt arī pēc procedūras pabeigšanas. Pēc tam matus var griezt, ķemmēt, krāsot un apstrādāt kā parasti pēc atveseļošanās. Kopš pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem šī procedūra tika izgudrota ASV, un mūsdienās tā ir diezgan izplatīta. Tā ir arī daudzu slavenu slavenību iecienīta procedūra.

Matu transplantācijas procesa pirmais solis ir matu ievākšana no donora zonas, lai tos izmantotu vietās, kas ir retinātas vai plikas. Donoru zona atrodas uz paša pacienta galvas un parasti ietver matus galvas ādas aizmugurē. Šis pakavveida matu laukums, kas pazīstams arī kā pakauša galvas āda, parasti saglabājas visu mūžu, neskatoties uz lielāko daļu plikpaurības. Šie mati parasti tiek izvēlēti to stiprības un noturības dēļ, un tie ir vairāk vai mazāk pastāvīgi. Šie mati ir dabiski izturīgi pret DHT, testosterona atvasinājumu, kas izraisa matu izkrišanu, samazinot retināšanas un plikpaurības iespējamību. Medicīnas speciālists novērtēs arī “donora zonas blīvumu” jeb matiņu skaitu uz kvadrātcentimetru. Lielāks donoru blīvums nozīmē, ka var izmantot vairāk matu, lai nosegtu vairāk pliko zonu.

Sīkas folikulu vienības, kas satur vienu līdz četras atsevišķas matu vienības, parasti tiek ievāktas, izmantojot vienu no divām metodēm: vai nu ar skalpeli, vai folikulu ekstrakcijas metodi. Pirmā metode rada matu potzarus, bet bieži vien rada ilgstošu rētu. FUE bieži ir nedaudz vairāk iesaistīts, taču tas nerada rētu. Tas ietver matu folikulu vienību savākšanu, un to var veikt ar augsti kvalificēta ārsta un medicīnas komandas palīdzību vai ar robotizētu medicīnas ierīci. Neograft un Artas ir visbiežāk izmantotās robotu sistēmas. Daudziem cilvēkiem robotu ķirurģija var būt labākā matu transplantācijas procedūras iespēja.

Tajā pašā dienā savāktos potzarus ievieto pacienta galvas ādā. Arī šajā procesā priekšroka bieži tiek dota robotikai. Vietējos anestēzijas līdzekļus parasti lieto, lai mazinātu sāpes. Atkarībā no pārstādīto matu apjoma un daudzuma tipiska matu transplantācijas procedūra ilgs no četrām līdz astoņām stundām. Tā kā matu transplantācija nav saistīta ar skalpeli, infekcijas risks ir zems (apmēram 1 no 1000 gadījumiem); tomēr speciālists var izrakstīt antibiotikas, lai vēl vairāk samazinātu šo risku.

Pacienti, kuri vēlas, var atgriezties darbā nākamajā vai divās dienās (lai gan bieži tas var aizņemt veselas 7 dienas atkarībā no jūsu dziedināšanas veida). Pacientiem ieteicams apmēram 10 dienas nemazgāt matus. Divu līdz trīs nedēļu laikā pārstādītie mati izkritīs. Apmēram pēc trim līdz 12 mēnešiem transplantētie folikuli sāks ražot jaunus matus (parasti apmēram 60% jaunu matu parādās pēc sešiem mēnešiem), un pēc apmēram viena līdz diviem gadiem matu transplantācija būs pilnībā nobriedusi. Parasti, lai sasniegtu vēlamo rezultātu, ir nepieciešama tikai viena vai divas procedūras. Pēc tam vairs nebūs nepieciešama ārstēšana, tostarp lokāli lietojami medikamenti un krēmi.

Ņemiet vērā, ka ne visi, kam ir matu izkrišana, ir kandidāti šai procedūrai. Ja kandidāts meklē profilaktisku ārstēšanu, šī iespēja var nebūt labākā. Matu transplantācijas procedūras iespējas jāapsver tikai tad, ja pacients ir vesels, jo ir neliels infekcijas risks. Tie, kuriem ir diabēts, sirds problēmas un citas nopietnas veselības problēmas, vēlēsies apspriest šos jautājumus ar medicīnas speciālistu. Ja pacientam vēl nav novērotas vīriešu tipa plikpaurības pazīmes, pirms operācijas var veikt vairāk preventīvu pasākumu.

Personām, kurām ir difūza matu izkrišana, tostarp dažām sievietēm, kurām ir matu izkrišana, nevajadzētu apsvērt šo ārstēšanu, jo matu izkrišana šajā gadījumā neatbilst parastajiem modeļiem un var arī samazināt svarīgas donoru zonas. Tie, kuriem ir īslaicīgs matu izkrišana stresa, medikamentu, diētas vai dzemdību dēļ, šo ārstēšanu neiesakām, jo arī šos gadījumus var ārstēt, pēc laika novēršot šādus faktorus. Atbilstošam kandidātam šāda veida procedūrām ir nepieciešami diezgan biezi mati pakausī. Ja apsverat šo procedūru, neaizmirstiet atklāti izrunāties ar savu ārstu par to, vai tā jums ir piemērota.

lv